خانه / دکتری / آزمون دکتری دانشگاه آزاد / ثبت نام ۲۲۳هزار نفر در رشته های بدون کنکور/ پنجشنبه آخرین فرصت

ثبت نام ۲۲۳هزار نفر در رشته های بدون کنکور/ پنجشنبه آخرین فرصت

مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام بیش از ۲۲۳ هزار نفر در رشته های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت:ظرفیت پذیرش۵۹۶ هزار نفر است . حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها موسسات آموزش عالی گفت:ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجوی مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ های ۸ و ۱۲ دی ماه ۹۷ انجام میشود.وی افزود:ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد منحصرا به صورت اینترنتی است .

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد:هر داوطلب میتواند تا ۱۰۰ کد رشته را از میان کد رشته های انتخابی خود فرم انتخاب رشته ثبت نام کند و تا امروز دوشنبه ۲۵شهریور ماه ۹۸ تعداد۲۲۳ هزار نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده اند.

وی گفت:تمامی داوطلبان اعم از پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون و یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته اند ،در صورت تمایل برای ثبت نام و پذیرش در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می توانند به سایت سازمان سنجش (بخش آزمون سراسری- سامانه پذیرش در رشته های با سوابق تحصیلی )حداکثر تا ۲۸ شهریور ماه مراجعه کنند.

توکلی تاکید کرد:تاریخ ۲۸ شهریور ماه ۹۸ قابل تمدید نیست و دواطلبانی که قبلا در این سامانه ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند در صورت تمایل می توانند تا این تاریخ نسبت به ویرایش اطلاعات و یا رشته انتخابی خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است و ثبت نام در این کد رشته ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است.تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باید با مطالعه این دفترچه و اطلاعیه های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و۲۰ مرداد ۹۸ نسبت به ثت نام اقدام کنند.

توکلی تاکید کرد:ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۵۹۶ هزار نفر است. تکالیف ،مدارک لازم و مراحل ثبت نام اینترنتی در این نوع پذیرش در سایت سازمان سنجش به همراه دفترچه راهنمای جداگانه و رشته ها و دانشگاه ها اعلام شده است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *